Maplewood Middle School announces second quarter honor roll

A Honor Roll
Grade 6
Leah Althoff, Melissa Anderson, Mitchel Anderson, Samantha Bengtson, Hunter Books, Kelly Braumberger, Trevor Buttermore, Margo Cangemi, Kelly Carpenter, Jared Carrigan, Emily Clasen, Carrie Colling, Amanda Cremers, Jacob Dawson, Lindsay Doman, Samantha Ea, Sarah Ea, John Economy and Courtney Edmand.
Also, Hayley Elvy, Emily Erickson, Marissa Eubank, Mackenzie Farah-Frick, Natalie Fenske, Megan Flipp, Alexander Friedrich, Veronika Gadow, Mackenzie Gierke, Michael Gooder, Amy Gunnufson, Taylor Hanson, Salma Hassan, Elsie Hernandez, Brooke Heutmaker, Ashley Hogate, Alexander Howard and Elizabeth Hughes.
Also, Brett Jasper, Ryan Jordan, Tyler Kline, Amelia Kohn, Jeremy Kralewski, Cassandra Krenz, Kira Larson, Brian Loibl, ChaChang Ly, Lauren Lyle, Travis Mauer, Danielle McIntosh, Emily Michel, Andrea Mohr, Brian Montz, Tyler Moore, Jim Mortenson, Ka Moua, Rachel Mueller, Alexandria Nitti and Maggie O’Keefe.
Also, Julian Ocampo, Christine Olson, Samuel Olson, Lauren Pfaff, Cassandra Ricker, Danelle Roeser, Jamie Rubbelke, Jeremy Schmidt, Jordan Southward, Zachary Speidel, Alexa Stilp, Andrew Swanson, Jacob Thalhuber, Andrew Thoennes, Lauren Valencour, Kayla Villella, Michael Wegner and Alissa Wheeler.
Also, Kalli Wold, Dillon Woodbeck-Olson, Mai See Xiong, Alexander Yang, Amy Yang, Jessica Yang and Pamee Yang.

Grade 7

Christopher Arntzen, Matthew Bagan, Brittaney Barahona, Joseph Barron, Matthew Berens, Jordan Bestland, Emily Betts, Hailey Biagini, Kallie Biermaier, Lorene Bruns, Joseph Cicchese, Rachel Colter, Emily Crew, Ciara Falzone, Ashlee Farrell, Collin Felhaber, Naomi Fisher, Marina Frascone, Danielle Freiermuth and Nicholas Fruci.
Also, Thomas Gamache, Jessica Grachek, Taylor Green, Marissa Gruber, Connor Hagerty, Samuel Hammond, Joseph Hawkinson, Tyler Head, Kendra Hibbison, Nicholas Hinz, Nicole Hofeldt, Sydney Hoff, Olivia Huso, Zachary Jantz, Kyle Jungmann, Cherie Kampfer, Alanna Kane, Blake Katzenmaier, Nicholas Langevin, Shane Larson, Barbara Pa Lee, Sheng Lee and Arielle Martin.
Also, Samantha Mau, Shannon McNamara, David Mehsikomer, Paul Miller, Emily Morley, Tsin Moua, Cassandra Norman, Joseph Ollila, Anthony Palmer, Allise Prew, Ryan Ringsred, Keri Rojas, Jacob Sorensen, Cory Stepaniak, Benjamin Swanson, Niandra Theiss, Emma Thiets, Alycia Van Kampen, Ryan Webster and Mee Yang.

Grade 8
Rachel Althoff, Chelsey Anderson, Jake Anderson, Kara Anderson, Anne Arneberg, Theresa Boyd, Ryan Bruns, Carley Chezik, Carter Ciolkosz, Racheal Cowan, Corey Dahlman, Carley Dawson, Matthew Derheim, Steven Eichler, Jennifer Ellsworth, Matthew Epland, Anna Fitzgerald, John Harrington and Victoria Hogendorf.
Also, Leah Holle, Cassandra Janssen, Thomas Kinmounth, Zachary Lameyer, Alec Laue, Kayla Loibl, Haley Luberts, Julia Mahlum, Demi Mancini, Joseph Mielzarek, Justin Miller, Kate Miller, Robyn Montz, Kayla Osterbauer, Claire Patnaude, Travis Pearl, Jeremy Pizinger, Nicholas Pizinger, Matthew Price and Nathan Price.
Also, Mitchel Rowe, Joseph Rubbelke, Matthew Schallinger, Oliver Schoenheider, Nathan Schouvieller, Benjamin Severson, Katie Stein, Patrick Svoboda, Caitlin Swanberg, Sarah Tan, Paula Tucci, Margaret Valen, Kyle Van Wagner, Nor Vang, Kelsey Wegner, Sydney Willar, Marissa Wold, Kevin Xiong, Tommy Xiong, Zengke Yang, Eskender Yousuf and Christopher Zwick.

B Honor Roll
Grade 6
Maurise Alexander, Elke Anderson, Rachel Babin, Nicolas Baltaian, Sarah Beard, Paige Biljan, Tyler Boleen, Anthony Boyd, Samuel Breezee, Alan Bruce, Sean Bruns, Laura Buys, Melissa Carlson, John Casale, Keara Casey, Ryan Chevalier, Marylin Chhom, Corinna Clarke, Christian Crandall, Allison Cropsey and Katie Dinh.
Also, Alexandra Dotte, Vincent Dumer, David Eichler, Jacob Erickson, Jazmin Erickson, Benjamin Estrem, Kelsey Freundschuh, Martha Garvey, Jennifer Girard, Katherine Gorbunow, Katherine Gosselin, Joseph Grandell, Jared Grill, Paulina Guerra, Erin Hathaway, Tabitha Hayek, Erica Hebl and Kevin Hein.
Also, Amber Hester, Ryan Johnson, Caralynn Jugovich, Amanda Kammueller, Ashley Kelley, Jeremy Koopmeiners, Amanda Kuhlman, Kyle Larson, Chee Lee, Paige Lee, Kellie Lehse, Samantha Leingang, Samuel Leonard, Jason Lodahl, Jessica Loebertman, Antwan Luera, Emily Lunzer-Stavlo, Madeline Meister and Mercedes Merritt.
Also, Garrett Metcalf, Justin Meyer, Alicia Miller, Ryan Mix, Michael Monio, Carly Morris, Che Nou Moua, PaChay Moua, Rebecca Mullen, Jordan Nelson, Eric Nguyen, Breana Nichols, Danielle Olson, Abigail Pashina, Ryan Patnaude, Yesenia Patterson, Jessica Perez, Zachary Peterson, Katherine Prawdiuk and Cory Quinlan.
Also, Miranda Ratajczak, Tena Reed, Audra Richards, Alejandra Rojas, Mark Schallinger, Mustafa Shabazz, Gary Shapiro, Daniel Sherman, Matthew Shively, Alexandra Shumway, Michael Snyder, Kayla Stadt, Amy Stark, Michael Stone, Nicholas Svoboda, Samantha Tahedl, Kai Thao, Cassandra Theissen and Ryan Thienes.
Also, Bridget Thompson, Rachel Turnquist, Nicole Uhlenbrauck, Justin Valenzuela, Derek Van Wagner, Dalton VanBlaricom, Crysta Vang, Nathaniel Vang, Rachel Varin, Seng Vue, Keith Walker, Derek Walters, Maggie Ward, Tyler Wayne, Michael Wheeler, Alec Wicklund, Kailin Wilber and Jonathon Williams.
Also, Cheenou Xiong, Cheng Xiong, Chilian Xiong, Kia Xiong, TouBee Xiong, Hly Yang, Randy Yang and Alyssa Zakrzewski.

Grade 7
Marisol Aceves, Akporefe Agbamu, Rashid Alhuribi, Lisa Axtman, Erik Bakke, Tyler Bennett, Shelby Bernardin, Cassie Bertelsen, Justin Carson, Patrick Coleman, Kale Cooper, Kayla Culver, Kellie Cunningham, Haley Cybyske, Michael Davenport-Froysland, Gregory Davis, Jessica DeGonda and Nicolaus Dellwo.
Also, Victor Dumenya, Hannah Evans, Amber Fischer, Michael Fitzgerald, Shelby Fromholz, Tyler Furne, Mitchell Gillen, Jessica Gross, Thomas Gunderson, Dakoda Hane, Christina Harrington, Alexander Hartfiel, Sumaya Hassan, Amber Heller, Josephine Horton, Madison Hults and Adedayo Idowu.
Also, Julian Ikeri, Nicholas Janssen, Rachael Jones, Shaun Kelley, Erin Kelly, Natalie Khoury, Nicholas Lagoon, Jackie Larson, Kirk Larson, Hwhuaj Lee, Lucas Lee, Muajkoob Lee, Kurtis Lende, Brady Leverty, Abigail Luger, Di’Sheona MaGee, Chelsey Martin, Dominic Marzitelli, Laura Mason, Andrew Mercado and Kyle Mesenbrink.
Also, Briana Miller, Drew Moore, Jack Morey, Eden Moua, Arielle Napoli, Cory Norell, Taylor Ogne, Steven Olawsky, Deonna Ostenson, Thomas Owens, Alexandra Pashina, Ashley Paulsen, Angela Peterson, Ryan Peterson, Sasha Prawdiuk, Benjamin Reil, Arturo Renteria, Justin Rick and Christian Riehm.
Also, Alexander Ritsche, Tyller Robert, Danni Rose, Amber Schuler, Damion Scobie, Mark Sievers, Aaron Smith, Marshall Smith, Stephanee Smyth, Scotland Steele, Rachel Stemper, Kale Stratton, Brittany Stromgren, Adam Suckow, Brianna Sullivan, Abigail Tellin, Samantha Thiele, Andrew Trepanier and Dao Vang.
Also, Marc Verrill, Alison Waid, Samuel Weidell, Andrew Weierke, Tessa Whalen, Alvin Xiong, Darla Xiong, Gaonou Xiong, Kong Xiong, Laura Xiong, Nouchee Xiong, Ricky Xiong, Cindy Yang, Dan Yang, Jeremy Yang, Mai Xw Yang, Vidland Yang and Andrew Yenish.

Grade 8

Anthony Alm, Mary Ayetey, Sally Baltaian, Adam Barnes, Hailey Barnes, Nicholas Benson, Erik Blume, Rachel Bohland, Anthony Braumberger, Jacob Brave, Taylor Bremness, Charles Buchmayer, Jessica Burge, Zachary Cardinal, Tyler Casarez, Yeng Chang, Emily Culver, Rebecca Davison, Rachel Deshler and Corey Dreyer.
Also, Camille Dykes, Laura Elfstrom, Jessica Erickson, Sarah Erickson, Laura Etter, Elease Fuller, Christopher Gierke, Saphire Gilpin, Kelsey Goossen, Sam Gordenier, Michael Gray, Matthew Gunderson, Sherry Hampton, Megan Heller, Dalton Hendrickson, Katelyn Henry, Molly Horner, Ryan Howard and Andrew Jones.
Also, Dylon Kamrath, Patrick Kennedy, Cassandra Kiser, Emily Klayman, Kirsten Kook, Emily Koprowski, Madison Krings, Samantha Kurschner, Anamarie Leingang, Krystin Lillie, Samantha Lindberg, Jocelyn Lopez Letona, Tyler Losinski, Megan Luger, Ryan Madson, Adam Mancheski, Ashley Marrone and De’Monte Matthews.
Also, Matthew Mosner, Manda Moua, Pa Moua, Pa Kou Moua, Yeng Houa Moua, Colleen Murillo, Joshua Murray, Andrew Nelson, Jason Ngwesse, Justin Nowicki, Heather Nyberg, Amanda O’Reilly, Michelle Okerstrom, Anthony Olheiser, James Olson, Tyler Olson, Brandon Orgeman, Malia Pagtama-Cruz and Charlene Parayno.
Also, Daniel Paredes, Ben Peterson, Emily Peterson, Natasha Peters-Radford, Sarah Rayburn, Hayley Richards, Brian Richert, Rishaya Roberts, Ashley Robertson, Michael Seipel, Emily Shipstad, Delaney Skaar, Justin Speltz, Bryan St Martin, Sara Steinert, Justin Stelter, Mee Thao, Shawna Tulp and Brittney Uhlenbrauck.
Also, Lindsay Valenzuela, Francesca Van Doorn, Angela Vang, Cindy Vang, Kevin VanPatten, Pang Houa Vue, Victoria Warkel, Daniel Wehmas, Rayanne Weinandt, Ashley White, Jessica Williams, Sara Williams, Abialah Wolfe and Dustin Woodbeck-Olson.
Also, Alyssa Wylie, Kia Xiong, Mai Sue Xiong, Samuel Xiong, Victoria Xiong, Nancy Yang, Madiha Zaheer and Maria Zawacki.

Comment Here